MENU

Zhromaždenie veliteľa 5. delostreleckého pluku

V dňoch 24. až 25. novembra 2022 sa v Rožňave konalo prvé veliteľské zhromaždenie veliteľa 5. delostreleckého pluku. Veliteľského zhromaždenia sa zúčastnili profesionálni vojaci pôsobiaci na veliteľských funkciách a štáboch priamo podriadených útvarov z Rožňavy a Michaloviec ako aj náčelníci oddelení veliteľstva 5. dp. Pozvanie prijal taktiež doc. Ing. Jaroslav Varecha PhD., ktorý je vedúcim katedry vojenskej taktiky a operačného umenia Akadémie ozbrojených síl gen. Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši.

Pre účastníkov veliteľského zhromaždenia bol pripravený bohatý program. Programom prvého praktického dňa veliteľského zhromačdenia, bolo zopakovanie zásad organizácie a realizácie parkových dní útvaru, ukážka navádzania vozidiel v parku techniky, ktoré pripravili a riadili príslušníci logisitickej odbornosti pluku a 54. raketometného oddielu.

Keďže 5. dp je v štruktúre Pozemných síl pomerne krátko, náčelník štábu podplukovník Roland Daňuš využil toto stretnutie príslušníkov oboch podriadených útvarov aj na objasnenie vzťahov velenia a riadenia, realizáciu kontrolnej činnosti ako aj postupnosti hlásení udalostí a mimoriadnych udalostí v podmienkach 5. dp.

Druhý deň veliteľského zhromaždenia začal stručným vyhodnotením prvého roku výcvikového cyklu OKT21 – SEP23, ktoré zaznelo z úst veliteľa 54. rmo majora Michala Németha a náčelníka štábu 21. shdo majora Slavomíra Pristaša. Následne vystúpil veliteľ 5. dp plukovník Ján Hric, aby ozrejmil priority a spôsob plnenia rozhodujúcich úloh pre jednotky 5. dp v druhom roku výcvikového cyklu.

V druhom dni veliteľského zhromaždenia sa k účastníkom pripojil veliteľ pozemných síl generálmajor Ivan Pach. Ten si vypočul príspevky veliteľov a vo svojom vystúpení poďakoval útvarom za ich prístup k plneniu služobných povinností, ktoré boli v posledných viac ako dvoch rokoch vplyvom rôznych externých okolností zložitejšie a poprial mnoho síl do ďalšieho obdobia.

V jeho prítomnosti boli tiež vyhlásené výsledky súťaže o najlepšieho delostrelca Ozbrojených síl SR pre rok 2022 a tak si prví traja profesionálni vojaci – kapitán Tomáš Quecke, poručík Marek Hajdík a rotmajsterka Martina Jesenáková prevzali ocenenia z rúk veliteľa pozemných síl.

Ďalšie snímky si môžete pozrieť – TU.

Text a foto: 5. delostrelecký pluk Rožňava, Ozbrojené sily SR

Novinky

Odoberajte newsletter

Odoberajte najnovšie informácie o našej ponuke do Vašej emailovej schránky.

Top