Setkání na této úrovni mělo několik významných stanovisek. Jak uvedl pan hejtman Libereckého kraje Martin Půta „Za poslední rok pod vlivem událostí ve světě společnost poznala, že má armáda i vojáci Aktivních záloh svoji nezastupitelnou roli pro budoucnost státu a společnosti.“
Ředitelka z pověření KVV Liberec podplukovnice Jana Horňáková poukázala na velmi dobré splnění úkolů a cílů stanovených pro vojáky v Aktivní záloze pro rok 2022. Ocenila jejich aktivitu na vojenských cvičeních, vzornou prezentaci na akcích na veřejnosti a v zejména jejich profesionalitu při operačním nasazení na státních hranicích. Za tuto výborně odvedenou službu obdržela řada vojáků Aktivních záloh děkovné listy.
Na závěr se ředitelka se všemi rozloučila slovy NGŠ: „Válka na Ukrajině změnila evropský pohled na bezpečnost. Ukázalo se, že pro obranu země nestačí jenom armáda, ale je nutné zapojení celé společnosti. Za svobodu, za naši zemi a její hodnoty je potřeba se postavit. Díky lidem, jako jste Vy, jsme na dobré cestě.“
Oficiální část akce byla ukončena státní hymnou.
Na další snímky a video se můžete podívat – ZDE.
Text: kpt. Lukáš Rác, tiskový a informační důstojník KVV Liberec /r
Foto: Krajské vojenské velitelství Liberec