MENU

Den ředitele KVV Liberec

Pod záštitou hejtmana pana Martina Půty se dne 13. prosince 2022 uskutečnilo čtvrté výroční setkání se zástupci státní správy a místní samosprávy a vojáků Aktivních záloh v kulturním centru Lidové sady v Liberci. Na setkání přijali pozvání primátoři měst Liberce a Jablonce nad Nisou a starostové obcí s rozšířenou působností Libereckého kraje. AČR byla zastoupena zastoupena také veliteli vojenských útvarů a zařízení v rámci našeho kraje, jako je např. Kynologické centrum v Chotyni.

Setkání na této úrovni mělo několik významných stanovisek. Jak uvedl pan hejtman Libereckého kraje Martin Půta „Za poslední rok pod vlivem událostí ve světě společnost poznala, že má armáda i vojáci Aktivních záloh svoji nezastupitelnou roli pro budoucnost státu a společnosti.“

Ředitelka z pověření KVV Liberec podplukovnice Jana Horňáková poukázala na velmi dobré splnění úkolů a cílů stanovených pro vojáky v Aktivní záloze pro rok 2022. Ocenila jejich aktivitu na vojenských cvičeních, vzornou prezentaci na akcích na veřejnosti a v zejména jejich profesionalitu při operačním nasazení na státních hranicích. Za tuto výborně odvedenou službu obdržela řada vojáků Aktivních záloh děkovné listy.

Na závěr se ředitelka se všemi rozloučila slovy NGŠ: „Válka na Ukrajině změnila evropský pohled na bezpečnost. Ukázalo se, že pro obranu země nestačí jenom armáda, ale je nutné zapojení celé společnosti. Za svobodu, za naši zemi a její hodnoty je potřeba se postavit. Díky lidem, jako jste Vy, jsme na dobré cestě.“

Oficiální část akce byla ukončena státní hymnou.

Na další snímky a video se můžete podívat – ZDE.

Text: kpt. Lukáš Rác, tiskový a informační důstojník KVV Liberec /r
Foto: Krajské vojenské velitelství Liberec

Novinky

Odoberajte newsletter

Odoberajte najnovšie informácie o našej ponuke do Vašej emailovej schránky.

Top