MENU

MO SR pokračuje v systematickom zlepšovaní

podmienok pre svojich zamestnancov


Vedenie Ministerstva obrany SR na čele s ministrom Jaroslavom Naďom uzavrelo nové kolektívne zmluvy, ktoré zamestnancom rezortu prinesú v porovnaní s predošlým obdobím viac benefitov. Výsledkom kolektívneho vyjednávania sú nové kolektívne zmluvy pre zamestnancov v štátnej službe i zamestnancov vykonávajúcich prácu vo verejnom záujme.

V porovnaní s predošlým obdobím je jednou z najvýraznejších výhod pre zamestnancov zavedenie možnosti čerpania príspevku vo výške 75 eur zo sociálneho fondu v priebehu roka na rôzne sociálne účely, pričom prídel zamestnávateľa do sociálneho fondu sa oproti minulému roku navýšil. Príspevok budú môcť zamestnanci využiť na účely ako stravovanie, mestskú hromadnú dopravu, na nákup vstupeniek na rôzne kultúrne podujatia, ale tiež ako sociálnu výpomoc pri narodení dieťaťa.

„Služobný úrad spolu s odbormi vyjednali pre štátnych zamestnancov výhody smerujúce k vyváženiu ich pracovného aj súkromného života s cieľom neustáleho zlepšovania podmienok pri výkone štátnej služby. Jedným z posunov je aj záväzok ministerstva v budúcom roku pretaviť do praxe pravidlá na udeľovanie tzv. home-office, ktoré pre určené kategórie štátnych zamestnancov zabezpečia efektívny výkon práce z domácnosti pri zaistení bezpečného prenosu informácií,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď. V súvislosti s výkonom práce vo verejnom záujme uviedol, že rezort obrany sa zaviazal v závislosti od rozpočtových možností postupne zvyšovať osobné príplatky tým zamestnancom, ktorí patria do skupiny najnižšie príjmových. Pre týchto zamestnancov sa okrem benefitu ako pracovné voľno tento rok oproti predchádzajúcemu obdobiu podarilo vyjednať aj poskytnutie voľna na darovanie krvi.

Podľa Generálneho tajomníka Služobného úradu MO SR Petra Kozáka však súčasné vedenie rezortu investuje do civilného personálu aj mimo rámca kolektívnych pracovnoprávnych vzťahov. „Doslova prierezovo cez celé Slovensko sa adresne vynakladajú finančné prostriedky na zveľaďovanie pracovného prostredia v roky zanedbávaných budovách v správe ministerstva,“ priblížil s tým, že budúci rok sa zároveň predpokladá spustenie projektu Materskej školy Kutuzovova, ktorý bude slúžiť pre zabezpečenie predprimárneho vzdelávania detí zamestnancov rezortu obrany v Bratislave.

Text a  foto: Ministerstvo obrany SR – KOd /r

Novinky

Odoberajte newsletter

Odoberajte najnovšie informácie o našej ponuke do Vašej emailovej schránky.

Top