MENU

VIMIMED 2022 – Maďarská republika

Konferencia V4 pre vojenskú medicínu


V termíne 7. až 11. novembra 2022 sa príslušníci Veliteľstva vojenského zdravotníctva zúčastnili konferencie Vyšehradskej štvorky VIMIMED. Konferencia sa organizovala pod záštitou Generálneho štábu Maďarskej republiky v Budapešti. Po úvodných slovách hlavní predstavitelia jednotlivých štátov V4 informovali zúčastnených o ich súčasných organizačných štruktúrach a následne o úlohách na jednotlivých stupňoch velenia a riadenia.

Hlavní predstavitelia nadviazali na súčasnú bezpečnostnú situáciu v súvislosti s Ukrajinou, kde sa riešila otázka vojenského výcviku a prípravy spriatelených síl, taktiež otázka výmeny získaných skúseností od začiatku konfliktu na Ukrajine. Následne bola predstavená problematika civilno-vojenskej spolupráce v súvislosti s odsunom ranených z priestoru konfliktu na Ukrajine. Identifikovaným kritickým bodom jednotlivých štátov bol nedostatok zdravotníckeho personálu, čo značne ovplyvňuje prípravu na plnenie jednotlivých úloh v rámci Európskej únie a NATO.

Najvyšší predstaviteľ Centra výnimočnosti vojenského zdravotníctva NATO MILMED COE vyzdvihol spoluprácu pri príprave jednotlivých medzinárodných cvičení.

Príslušníci Veliteľstva vojenského zdravotníctva svojimi aktívnymi vystúpeniami spolu s ostatnými prednášajúci prispeli k vysokej profesionálnej úrovni konferencie. Zameriavali sa na témy zvládnutia náročných úloh počas pandemickej situácie.

Nasledujúca konferencia VIMIMED 2023 bude v gescii Ozbrojených síl Slovenskej republiky a bude sa konať v mesiaci február vo Vysokých Tatrách.

Ďalšie snímky si môžete pozrieť – TU.

Text: mjr. Ing. Tomáš Krupik /r
Foto: Veliteľstvo vojenského zdravotníctva Ružomberok, Ozbrojené sily SR

Novinky

Odoberajte newsletter

Odoberajte najnovšie informácie o našej ponuke do Vašej emailovej schránky.

Top