Hlavní predstavitelia nadviazali na súčasnú bezpečnostnú situáciu v súvislosti s Ukrajinou, kde sa riešila otázka vojenského výcviku a prípravy spriatelených síl, taktiež otázka výmeny získaných skúseností od začiatku konfliktu na Ukrajine. Následne bola predstavená problematika civilno-vojenskej spolupráce v súvislosti s odsunom ranených z priestoru konfliktu na Ukrajine. Identifikovaným kritickým bodom jednotlivých štátov bol nedostatok zdravotníckeho personálu, čo značne ovplyvňuje prípravu na plnenie jednotlivých úloh v rámci Európskej únie a NATO.
Najvyšší predstaviteľ Centra výnimočnosti vojenského zdravotníctva NATO MILMED COE vyzdvihol spoluprácu pri príprave jednotlivých medzinárodných cvičení.
Príslušníci Veliteľstva vojenského zdravotníctva svojimi aktívnymi vystúpeniami spolu s ostatnými prednášajúci prispeli k vysokej profesionálnej úrovni konferencie. Zameriavali sa na témy zvládnutia náročných úloh počas pandemickej situácie.
Nasledujúca konferencia VIMIMED 2023 bude v gescii Ozbrojených síl Slovenskej republiky a bude sa konať v mesiaci február vo Vysokých Tatrách.
Ďalšie snímky si môžete pozrieť – TU.
Text: mjr. Ing. Tomáš Krupik /r
Foto: Veliteľstvo vojenského zdravotníctva Ružomberok, Ozbrojené sily SR