MENU

Minister obrany Naď telefonoval s novým

švédskym ministrom obrany Jonsonom


Minister obrany SR Jaroslav Naď sa dnes telefonicky spojil s novým ministrom obrany Švédskeho kráľovstva Pålom Jonsonom. Išlo o prvý oficiálny rozhovor s novým náprotivkom od jeho nástupu do funkcie, pri ktorom diskutovali o existujúcej spolupráci a príležitostiach na jej prehĺbenie, a to najmä v súvislosti s modernizáciou ozbrojených síl a prístupovým procesom Švédska do NATO.

„Verím, že s novým kolegom nadviažeme na doterajšiu kvalitnú bilaterálnu spoluprácu, ktorú čaká dôležitý míľnik v podobe medzivládneho kontraktu na obstaranie 152 kusov pásových obrnených vozidiel CV90. Aktuálne robia naše expertné tímy všetko pre to, aby túto kľúčovú výzbroj pre zabezpečenie ochrany a obrany Slovenskej republiky dodali našim vojakom čo najskôr,“ uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď s tým, že procesy napredujú podľa plánu a o ďalších krokoch bude informovať v dohľadnej dobe.

Šéf švédskeho rezortu obrany P. Jonson počas rozhovoru ocenil nielen kvalitu bilaterálnych vzťahov, ale tiež podporu Slovenska v prístupovom procese Švédskeho kráľovstva do Severoatlantickej aliancie. „Tešíme sa na užšiu spoluprácu ako spojenci,“ dodal J. Naď.

Text a ilustračné foto: Ministerstvo obrany SR – KOd /r

Novinky

Odoberajte newsletter

Odoberajte najnovšie informácie o našej ponuke do Vašej emailovej schránky.

Top