Cílem konference bylo projednat a koordinovat výcvikové aktivity před nadcházejícím rokem 2023, a také vyhodnotit rok uplynulý. Pod záštitou Náčelníka Vojenské policie, plukovníka Mgr. Otakara Folýna, se také uskutečnil slavnostní ceremoniál předání a převzetí předsednictví v projektu mezi Slovenskou a Českou republikou.
Vojenská policie z ČR pro rok 2023 převezme předsednictví v projektu MNMPBAT, což znamená vedoucí roli při koordinaci veškerých výcvikových aktivit (plánovací konference, štábní nácviky, workshopy i taktické cvičení v terénu – LIVEX, které proběhne po pandemické pauze), a také samotné převzetí velení jednotce prostřednictvím ustanoveného velitele praporu, kterým bude podplukovník generálního štábu, Ing. Zdeněk Koreczki z Velitelství VP v Olomouci.
Novému veliteli jednotky přejeme mnoho sil a úspěchů, nejen v nadcházejícím roce.
Na další snímky se můžete podívat – ZDE.
Text a foto: nrtm. Ing. Klára Pomajbíková, tisková a informační důstojnice Velitelství Vojenské policie Olomouc /r
Související článek:
Výročná hodnotiaca konferencia projektu NATO MNMPBAT