Na úvod poděkoval pověřený ředitel podplukovník Pavel Kácl (na snímku vpravo) všem příslušníkům KVV HMP a vojákům AZ za aktivní přístup při plnění úkolů roku 2022. Ocenil také vojáky AZ za zodpovědné střežení státní hranice ze Slovenskem, kdy naši záložníci významně přispěli k zadržení více jak sedmdesáti nelegálních migrantů a dvou převaděčů.
Další částí programu bylo loučení s vojáky AZ, kterým dovršením věku 60 let skončila branná povinnost, a proto odchází. Velitel pěší roty předal poručíku Jaroslavu Zdobinského a četaři Romanu Komanickému věcné dary jako poděkování za skvěle odvedenou práci u jednotky AZ. Této významné příležitosti také využil velitel pěší roty AZ k tomu, aby se oficiálně rozloučil s bývalým ředitelem KVV HMP plukovník v. v. Mariánem Margaiem (na snímku uprostřed).
Pak už velitel pěší roty AZ kapitán Petr Hamann pozval na podium nováčky roty záložníků.
Na další snímky se můžete podívat – ZDE.
Text a foto: kpt. Martina Sofie Halíková, pověřená tisková mluvčí Krajského vojenského velitelství hl. m. Praha /r