MENU

Tým 26. pvrp vybojoval zlato

v závodě jednotek radiotechnického vojska

Ve dnech 18. až 21. února 2019 proběhl v Německu již 33. ročník RRP – Cupu, kterého se opět zúčastnilo reprezentační družstvo 26. pluku velení, řízení a průzkumu.

Mezinárodní závod pořádá v rámci partnerství jednotek radiotechnického vojska bavorská posádka Regen. O čtyři více než vloni, tedy celkem 27 družstev z Německa, Rakouska, Polska, Švýcarska, České republiky, a nově z Itálie a USA, si přijelo změřit své síly ve vojenském trojboji (biatlon, střelba ze služební pistole a lední metaná).

Od roku 2010, kdy tým 26. pluku jezdí do Regenu, zaznamenal vždy úspěšnou medailovou bilanci a ne jinak tomu bylo i letos. První medaili získalo reprezentační družstvo hned po biatlonu (šestikilometrový běh na lyžích a střelba z malorážní pušky vleže). Zlato v bílé stopě vybojoval čestný host týmu podplukovník Libor Sovák, bývalý příslušník pluku.

Na střelnici byla připravena druhá disciplína – střelba z německé služební pistole P8 HK. I přesto, že závodníci neměli možnost si zbraň dopředu vyzkoušet a k dispozici bylo pouze pět ran, dokázali čeští vojenští profesionálové, že mají pevnou ruku.

Další dva úspěchy v podobě prvního a třetího místa se dostavily po poháru velitelů v lední metané. Metání kamenů po ledě (podobné curlingu) je v alpských zemích velice oblíbeným sportem.

O stupních vítězů rozhodoval součet bodů získaných v každé disciplíně. V „Poháru národů“ nakonec vybojoval tým 26. pluku velení, řízení a průzkumu pro Českou republiku skvělou zlatou příčku.

Během devítileté vzájemné česko-německé spolupráce v oblasti „ertévé“ měli čeští specialisté možnost prohlédnout si stanoviště na Gross Arberu, které se stejně jako radiotechnické roty 262. radiotechnického praporu podílejí na zabezpečení nedotknutelnosti vzdušného prostoru.

Na další snímky se můžete podívat – ZDE.

Text a foto: 26. pluk velení, řízení a průzkumu Brandýs nad Labem – Stará Boleslav /r