MENU

Major Ján Achimský

Narodil sa 24. 6. 1912 v Príbovciach. Pred nástupom na prezenčnú službu absolvoval obchodnú akadémiu. Po prezentovaní a zaradení do čs. brannej moci v pešom pluku 16 v Trenčíne. Od 1. 10. 1937 do 30. 4. 1938 absolvoval Školu pre výchovu dôstojníkov v zálohe 15. divízie v Žiline.

Od 1. 8. 1939 povýšený na por. pech. 31. 8. 1939 premiestnený k samostatnému práporu V. v Michalovciach. 15. 5. 1940 premiestnený k PÚV v Martine ako posádkový dôstojník. Od 16. 8. 1941 pridelený k 3. rote PÚV ako veliteľ tankovej čaty.

Celý text nájdete – TU.

Text: Mgr. Alexej Maskalík, PhD., VHÚ – OVHV Bratislava
Foto: VHÚ-VHA Bratislava

Novinky

Odoberajte newsletter

Odoberajte najnovšie informácie o našej ponuke do Vašej emailovej schránky.